Erotyczne poradniki

Czy rozstania sprawiają, że jesteśmy silniejsi?

Związek z drugą osobą to coś pięknego. Niestety nie zawsze jest tak, że związek jest w stanie wytrzymać zabójcze działanie czasu i się rozpadają. Musimy jednak pamiętać, że po każdej burzy, wychodzi słońce, czyż nie? A czy rozstania sprawiają, że stajemy się silniejsi?

Czy rozstania sprawiają, że jesteśmy silniejsi?

Jeśli upadniesz i wstaniesz – to znaczy że wciąż potrafisz walczyć

Rozpacz, smutek, depresja – tak można określić nasze uczucia zaraz bądź niedługo po rozstaniu. Możemy lamentować, rozpaczać – ale koniec końców musimy się podnieść z tego i po prostu iść dalej. Stanie w miejscu nie jest tak naprawdę żadną opcją, i im wcześniej będziemy w stanie to zrozumieć, tym lepiej dla nas. Nigdy nie możemy sobie pozwolić na to, aby wpaść w depresję, bądź też się poddawać, ponieważ może się to odbić na naszej psychice i ją mocno uszkodzić, a o wiele łatwiej jest zapobiegać niż leczyć, nieprawdaż?

Twój związek się rozpadł? – Będzie bolało, ale musisz iść dalej

Ciężko jest być silnym. Wymaga to sporej odwagi, chęci, oraz wytrwałości. Dodatkowo jeśli kochaliśmy tą osobę ,,na zabój” to rozstanie jest tym bardziej tragiczne w skutkach dla nas, ale nie możemy się zatrzymać, ponieważ może nas to mocno uszkodzić. Musimy cały czas iść do przodu, starać się być lepszym każdego dnia i w miarę możliwości nie myśleć o swoim byłym partnerze, mimo że te myśli będą nas nawiedzać przez długi czas.

Rada od nas – zakończ ten rozdział swojego życia

Wyrzuć to z siebie, wyrzuć wszystkie rzeczy które masz bądź otrzymałaś/eś od swojego partnera. Usuń wszystkie zdjęcia oraz piosenki które przypominają ci o partnerze. Napisz na kartce papieru, co ci leży na sercu oraz co myślisz – następnie przeczytaj to – i spal.

Podsumowanie – czy jesteśmy silniejsi po rozstaniu z byłym partnerem?

Jest takie mądre powiedzenie – ,,co cię nie zabije – to cię wzmocni.” Tak samo jest z rozstaniami, z każdym dniem ,,dalej” od związku jesteśmy (o ile będziemy nad tym pracować) staniemy się silniejsi.