Dlaczego niektóre związki w chwili próby się rozpadają?
Porno tematy

Dlaczego niektóre związki w chwili próby się rozpadają?

Wielu ludziom w związkach wydaje się, że są idealnie stworzeni dla siebie. Jednakże życie nie jest takie proste, przez co wiele związków przechodzi próby, i większość z nich podczas takich prób może się po prostu rozpaść. Co może spowodować, że taki ,,idealny” związek się rozpadnie?

Dlaczego niektóre związki w chwili próby się rozpadają?

Jakie ,,próby’’ możemy znaleźć na naszej drodze życia?

Otóż mogą być to choroby, konflikty lub też ogólna panika społeczna. Odpowiedzią tu jest na pewno otwarta rozmowa z naszą drugą połówką. Oczywiście musimy wysilić się nawzajem na tyle, żebyśmy byli w stanie zrozumieć, o czym nawzajem mówimy i czy się w ogóle słyszymy.

Świadomość w dobrym związku możemy rozwijać sami, to kwestia tego, jak bardzo nasza przeszłość była skomplikowana i na ile potrafimy mieć dystans do siebie, żeby móc dostrzec własne słabości, aby dokonać zmian. Życzliwość jest tutaj jednak niezbędna do jakiegokolwiek porozumienia. Bo jeśli kierują nami pozytywne, płynące prosto z serca uczucia, jeśli jesteśmy empatyczni i uważni – mówiąc krótko, jeśli kierujemy się miłością, możemy nawet w najtrudniejszej kłótni uniknąć posądzania o złe zamiary.

Brak szczerości

Jedną z prawdopodobnych przyczyn rozpadu dobrego związku może być to, że nie chcemy ujawnić własnych potrzeb, czyli nie jesteśmy w stanie otworzyć się na drugą osobę.. Jednakże wróćmy do tematu, nie odkrywamy się, bojąc się odrzucenia i nie mówimy szczerze, czego potrzebujemy. Zwłaszcza, że mamy zazwyczaj przekonanie, że jeżeli ta osoba nas kocha i my jesteśmy dla niej naprawdę ważni, to ona powinna wiedzieć, czego potrzebujemy.