Dlaczego warto jest się zabezpieczać?
Porno tematy

Dlaczego warto jest się zabezpieczać?

Zabezpieczenie się podczas uprawiania seksu to podstawa, jednakże wiele osób o tym zapomina. W końcu mogą z tego wyniknąć naprawdę nieprzyjemne konsekwencje, w szczególności jeśli partnerzy nie uważają na to, co robią. Jednakże czy to jedyny powód, dla którego warto jest się zabezpieczać w trakcie seksu?

Dlaczego warto jest się zabezpieczać?

Lepszy seks przy użyciu zabezpieczenia

Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że nie da się uprawiać ostry seks w ten jeden i ten sam sposób przez kilka lat, i nadal wynosić z tego satysfakcję. Po pewnym czasie wypróbowanie nowych technik seksualnych może doprowadzić do tego, że na nowo spodoba się nam seks z naszym partnerem. Używanie do tego zabezpieczenia jest bardzo popularne, zwłaszcza w długotrwałych związkach, ponieważ zwykle nowoczesne sposoby na zabezpieczenie się pozwalają odtworzyć rzeczywiste zachowania seksualne w najbardziej subtelny sposób, takie jak wibracje i możliwość kontrolowania temperatury podczas seksu, jednocześnie czyniąc grę bardziej interesującą. Producenci zabezpieczeń starają się również, aby zabawki były jak najbardziej ergonomiczne, abyś nie musiał męczyć się z obsługą. Generalnie użytkowanie zabezpieczeń w trakcie seksu może sprawić, że wasz seks będzie lepszy, przez co nie będziesz musiał martwić się o zdradę, a nawet być może będziecie się mniej kłócić. Dlatego też mimo to, lepiej jest pomyśleć o tym, aby wasz seks zawsze był bezpieczny.

Bezpieczny seks

Otóż to, kiedy my na przykład mamy naprawdę wysoki poziom libido, a nasza partnerka wcale nie ma ochoty na uprawianie seksu, ponieważ boi się ciąży – a ty jednak mimo to masz ochotę na seks. Jak wiesz, zdrada jest trudna do ukrycia, a niewielu udaje się to zrobić, więc sugerujemy, abyś najpierw porozmawiał z partnerem i przekonał go, że potrzebujesz spełnienia swoich fantazji. Jeśli jednak twoja partnerka nadal będzie ignorować tę potrzebę – wtedy z czystym sumieniem możesz zakończyć taką relację i szukać tego, pragniesz. Chociaż i tak, najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest próba zachowania spokojnej i pozbawionej w miarę emocji rozmowy, chociaż zapewne również zdajesz sobie z tego sprawę, że ta metoda nie zawsze jest skuteczna. Zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego najlepiej stosować metody ochrony w stylu prezerwatyw, ponieważ bez niej czasami może być konieczne leczenie chorób wenerycznych, choć nie zawsze jest to takie proste, ale zależy to głównie od rodzaju schorzenia i potencjalnego czasu trwania leczenia. Choroby przenoszone drogą płciową nie zawsze powodują natychmiastowy dyskomfort, co może powodować większe szkody dla naszego zdrowia. Im późniejszy czas wykrycia, tym dłuższy czas leczenia i poważniejsze powikłania choroby. Niektóre choroby, takie jak HIV lub wirusowe zapalenie wątroby, są niezwykle niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego.