Erotyczne poradniki Sex blog

Sexting – jakie są jego plusy i minusy?

Sexting jest terminem stosunkowo nowym i stosowanym głównie w odniesieniu do pokolenia współczesnych dwudziestolatków i trzydziestolatków. Termin ten oznacza przeprowadzanie rozmów, za pomocą telefonu lub komunikatorów internetowych, które mają zabarwienie erotyczne – mogą to być więc pikantne opisy, nagie zdjęcia, a nawet amatorskie porno. Zjawisko to wzbudza wiele emocji – jakie są jego plusy i minusy?

Plusy sextingu

Sexting jest bardzo dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy mieszka się osobno lub żyje w związku na odległość. Gdy nie ma możliwości spotkania z partnerem i bycia z nim blisko, dobrą namiastkę życia erotycznego stanowią właśnie seks – wiadomości, które sprawiają, że obie strony związku mogą się poczuć jakby wcale nie dzieliła je duża odległość. Sexting stanowi także dobrą okazję do jeszcze głębszego poznania partnera i jego preferencji – nagie zdjęcia czy filmiki, które zostaną wysłane, mogą zasugerować parze co należałoby zmienić i jak urozmaicić życie erotyczne. Pisanie erotycznych wiadomości może być też rozwiązaniem dla singli, którzy w niezobowiązujących relacjach i niegrzecznych wiadomościach mogą znaleźć okazję do flirtu i potwierdzenia własnej atrakcyjności, a nawet do samozaspokojenia się.

Minusy sextingu

Sexting jest zjawiskiem dość nowym, z tego względu niewielu specjalistów zajmuje się tym tematem i nie przeprowadzono żadnych rzetelnych badań dotyczących wpływu sextingu na życie erotyczne. Za największe zagrożenie z nim związane uważa się możliwość przeczytania wiadomości przez osoby trzecie, które następnie mogą wykorzystać ich treść (w tym również nagie zdjęcia) do niewłaściwych celów. Podobne zagrożenie występuje w sytuacji, gdy telefon zostanie zgubiony czy ktoś niepożądany skorzysta z laptopa, który był używany do pisania erotycznych wiadomości – z tego względu, jeśli sexting uprawia się z osobą nieznajomą lub słabą znaną, należy rozważyć ograniczenie się wyłącznie do wiadomości i rezygnację z wysyłania roznegliżowanych zdjęć czy filmików.