Erotyczne poradniki

Za co kochamy sex?

     Nie da się ukryć, że większość dorosłych ludzi regularnie uprawia sex. Nie ma tutaj znaczenia fakt czy jesteśmy singlami czy pozostajemy w stałych związkach. Uprawianie sexu posiada wiele rozmaitych korzyści i to właśnie za nie kochamy zbliżenia płciowe. Sex pozwala się zrelaksować. 

Za co kochamy sex?

     Badania naukowe dowodzą, że regularne uprawianie sexu zwiększa ilość endorfin i wpływa długofalowo na obniżenie poziomu stresu. Wiele osób ma tendencję do unikania zbliżeń płciowych po stresującym dniu. Tymczasem, sex jest wspaniałym antidotum zarówno na zmęczenie jak i na zły nastrój. Jeżeli zależy nam na uspokojeniu i wyciszeniu, warto uprawiać zmysłowy sex. Idealnie sprawdzą się pozycje klasyczne oraz nieco dłuższa niż zwykle gra wstępna. Subtelne pieszczoty szyi czy sutków sprawią, że poczujemy się błogo, a stres i nerwy odejdą w zapomnienie. 

Regularny sex zbliża partnerów do siebie.

     Nie da się ukryć, że regularny sex jest kluczem do udanego związku. Każda para, która chce, aby jej związek rozwijał się harmonijnie, powinna uświadomić sobie jak niezmiernie ważne jest podtrzymywanie wysokiej temperatury w sypialni. Dzięki pieszczotom fizycznym, druga osoba może mieć pewność, że wciąż jest dla nas atrakcyjna. Eksperymentowanie z nowymi pozycjami i technikami seksualnymi może zaś przyczynić się do tego, że odkryjemy swoje ciała na nowo. Jest to bardzo pożądane, zwłaszcza w długoletnich związkach. Wiele osób zastanawia się jednak czym właściwie jest regularny seks. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo każda osoba ma inne potrzeby. W związku konieczne jest uwzględnienie potrzeb obojga partnerów, co czasami może przysparzać trudności. Wydaje się jednak, że uprawianie sexu przynajmniej trzy razy w tygodniu przyniesie pozytywne rezultaty w postaci zbliżenia partnerów do siebie. 

Częsty sex poprawia kondycję. 

     Korzystny wpływ sexu na nasze zdrowie nie jest kwestią sporną. Regularne zbliżenia fizyczne sprawiają, że nasz organizm staje się odporniejszy, a nasze serce silniejsze. Pozytywny wpływ sexu na układ krążenia potwierdzają zresztą liczne zadania. Fani ekstremalnych pozycji, mogą również rozbudować swoje mięśnie, dzięki testowaniu zaawansowanych technik seksualnych. Nie ulega jednak wątpliwości, że jedynie regularne uprawianie sexu ma szansę pozytywnie zadziałać na nasze zdrowie.